TEMELDE SU YALITIMI

                          

 
Yüzer İzolasyon

 
•  Grobeton üzerine 0,4 kg/m² olacak şekilde bitüm astar sürülür.        
 
• Astar kuruduktan sonra birinci kat su yalıtım tabakası olarak PC3 döşenir.   PC3   membran    %  10    bindirmeli   olarak   zemine    tam yapıştırılmalıdır.
 
•  İkinci   kat   yalıtım   tabakası   olarak   çapraz   yönde  ve  birinci  kata yapıştırılmadan   polyester   keçe   taşıyıcılı   4 mm   kalınlıkta     PP 4 membran    birbirine    yapıştırılarak    döşenir.  Son    olarak    demir donatı öncesi yalıtım tabakasını korumak için yüzeye geotekstil keçe (150-250 gr/m²) serilir.
 
 
Açıklama:
 
•   Grobeton  üzerine  sürülen  astar nem bariyeri olarak iş görürken bir  sonraki  uygulamada  membranın zemine diş geçirerek yapışmasını sağlar.
 
•   Fibrocam taşıyıcılı membranın kimyasal dayanımı yüksektir. Yeraltı sularına ve aktif kimyasallara karşı birinci kat yalıtım olarak döşenmesi tercih nedenidir.
 
 
 
 
 
 
 
 
•Polyester  keçe  taşıyıcı  membran  PP  4  darbelere  karşı  yüksek direnç gösterdiği için ikinci ve son kat olarak döşenmelidir.

•Bir  yapının  taban  zemini  temelden  su alıyorsa, temel alt çizgisi hizasında harfiyat yapılarak çevresi boşaltılır.
Temelde likit yalıtım ve drenaj hortumu döşenmesi işlemleri yapılmalıdır.
 
 
 

   

 
•Birinci ve ikinci kat membran katmanları birbirine yapıştırılmayınca ayrı ayrı çalışacaktır.Bu   durumda   zemin hareketlerinden  ve darbelerden dolayı oluşabilecek yırtılma aynı kesit yerine şaşırtmalı olarak   farklı   noktalara   dağılacaktır. Zeminden   gelen su  birinci    tabakadaki kesikten geçince   karşısında  ikinci  katın  membranını bulacaktır. Bu   durumda  su, yük altındaki iki  membran tabakası arasnda ilerleyemeyecektir.  Yapının    statik   yükü altında iki membran arasındaki su yayılamayıp hapsolacaktır. Bu sisteme YÜZER İZOLASYON diyoruz.
 
 

      


İLETİŞİM BİLGİLERİ

Ankara Asfaltı 25.km Kemalpaşa
Org. San. Bölgesi (KOSBİ) – İZMİR
Telefon: +90 232 360 10 80
Faks: +90 232 360 15 34

SOSYAL AĞLAR