PERDE DUVARDA SU YALITIMI

 

1) YALITIM:
•Astar yerine bir kat likit membran ve üzerine ikinci kat olacak PP 4 uygulanmalıdır.
•Likit membran olarak İZOSEM-2T kullanılmalıdır(sayfa 11). 2 kg/m² yoğunluktaki  uygulama  2 mm  kalınlıkta  esnek  bir likit membran tabakası  oluşturur. Yüzeye tam  yapışmış  olan esnek  malzeme gözeneklerden  su  geçişlerini  engellediği gibi zemin  hareketleri sonucu oluşabilecek çatlaklardan etkilenmez ve yırtılmaz.
•İZOSEM-2T  uygulandıktan  24  saat  sonra  ikinci  kat yalıtım olarak polyester  keçe  taşıyıcılı  polimer  bitümlü  membran  PP 4  şaloma alevi ile ısıtılarak yüzeye tam yapıştırılmalıdır.
•Perde  betondan  gelen  PP 4  membran  ile  temelden  gelen  PP 4  membran  şaloma ile  ısıtılarak  çok iyi şekilde yapıştırılıp bohçalanmalıdır.
•Son kat olarak, drenaj levhası, tuğla duvar veya sert köpük, koruyucu katman olarak döşenir.
 
 
 
2) DİLATASYONDA ÇÖZÜM:
 
Toprak zemin altındaki dilatasyon işleminde soğuk, uygulamalı dolgular çözüm olmayabilir. Yanmayan özel kumaştan ve polimer kauçuklu bitümden üretilmiş SICAK UYGULAMALI DERZ FİTİLİ DF-11 (sayfa 39) güvenli bir çözümdür. Derz aralığı temizlendikten sonra dilatasyon yan yüzeylerine bitüm astar çekilir. Aynı anda DF-11 şaloma alevi ile ısıtılarak sıkıca yerleştirilir.
 

3) TEMELDE DRENAJ:

Drenaj, temeldeki su yalıtım sisteminde olmazsa olmaz koşuldur. Drenaj hortumu temel alt çizgisi seviyesinde döşenmeli ve tuğla döşeme ile korumaya alınmalıdır. Zaman içerisinde su geçiş 
kanallarının tıkanmaması için altına membran PP 3 serilip çevresi mıcırlanmalıdır. Drenaj hortumunun her iki ucu atmosfere açık olmalıdır. Hortum içerisinde serbest olarak dolaşan hava akımı rutubeti uçuracaktır. (Danışma Tel:0 232 360 10 80)
 


İLETİŞİM BİLGİLERİ

Ankara Asfaltı 25.km Kemalpaşa
Org. San. Bölgesi (KOSBİ) – İZMİR
Telefon: +90 232 360 10 80
Faks: +90 232 360 15 34

SOSYAL AĞLAR