ŞANTİYE YARDIMCI MALZEMELERİ

1-DÜZELTME SIVASI: 0,4 mm boyutlu silis dumanı ve çimento bazlı polimer katkılı kuru harç. 25 kg kraft torbalarda paketlenmiştir.
2-MANTOLAMA SIVASI: 2-4 mm silis ve çimento bazlı polimer katkılı çok amaçlı sıva 25 kg kraft torbalarda paketlenmiştir.
3-AKICI GROUT HARCI: Prefabrik beton elemanların montajında ara boşlukları doldurma harcıdır. Akıcı kıvamdadır. Rotre yapmaz. 25 kg kraft torbalarda paketlenmiştir.
4-DERZ SICAK MASTİK DM-10: Bitüm, kauçuk ve polimer esaslı  dolgu malzemesidir. 160 °C de eritilerek derz aralığına doldurulur. (-40C°) ile (+100C°) arasında çevre şartlarından etkilenmez. Hidroelektrik santrali, su ve havaalanı beton derzleri için üretilmiştir.
 
5-DERZ SICAK FİTİL-DF 11: Bitüm, kauçuk ve polimer mastiği emdirilmiş kendir keten türü doğal kumaştan yapılmış fitil malzemedir. Yeraltı ve zemin dilatasyon boşluklarına sıkıca yerleştirildikten sonra şaloma alevi ile ısıtılarak sabitlenir. Su ve nem alışverişini keser. Toprak altında, su içerisinde veya beton derzinde zamanla bozulmaz, niteliğini korur.
6-POLİTEK MASTİK PMA-14: Poliüretan bazlı tek bileşenli derz dolgu malzemesidir. Sıpatula veya mala ile derz aralığına yerleştirilir. 4 saat sonra kürlenme tamamlanmış olur. -40 C° ile 80  C° arasında özelliklerini korur. Esnek yapıdadır. Yüzeye tam yapışır. Büzüşme yapmaz. Uzun ömürlüdür.
7-İZOPOL MASTİK-2K: Poliüretan esaslı iki bileşenli yüksek dirençli ve esnek yapıda derz dolgu malzemesidir. -40 C° ile 100 C° arasında özelliklerini korur.İki bileşen karıştırılarak bir saat içerisinde sıpatula veya mala ile derz aralığına doldurulur. 2 saat sonra kür işlemi  tamamlanmış olur. Aktif suların asit, baz ve tuzlu suların kimyasal etkisine dayanıklıdır.
 
 

8-DERZ BANDI DB-13: Oynar iki zemin arasındaki kesite yerleştirilir. Teras çatıda aynı düzlemde iki zemine veya betonarme düz zemin ile duvar ara kesitine yerleştirilir. İZOMASTİK (sayfa 10),İZOKAP (sayfa 14) POLİTEK ( sayfa 20) veya AÇIK TERAS-2R (SAYFA 26) ile yapıştırılarak sabitlenir. Yüzeyden ayrılmayacak şekilde işçilik yapılmalıdır. Su sızıntılarını önler.
9-BETON KÜR: Şeffaf görünümlü fırça kıvamında sıvı malzemedir. Taze betonun üzerinde yürünebildiği ilk anda hemen kür uygulaması yapılarak bünyedeki nem içeride tutulmalıdır. Düzgün bir çimento/su tepkimesi için iç yapıdaki bu nem gereklidir. Düzgün Kürlenme ile sağlam bir yapı ve çatlamaz yüzey elde edilir.
 
 
 
10-YAPIŞKANLIK KATKISI: Su geçirmeyen sıva katkısıdır. Harca kireç karıştırılmadan kullanılır. Harcı  yumuşak ve taze tutar.
11-SEBİR-S1: Su itici saf silikon çözeltisidir. Fırça ile tek kat olarak yüzeye sürülür. Yüzeyin su emmesinden öte yağmur altında duvarın ıslanmasını bile önler. Binaların dış duvarlarında, prefabrik yapı elemanlarının dış yüzeyinde, boya sonrası uygulanır. Şeffaf yapıda olduğu için boyayı etkilemez ve görünümünü değiştirmez.
Şantiye yardımcı malzemeleri konusunda geniş bilgi için danışma:
0 232 360 10 80


İLETİŞİM BİLGİLERİ

Ankara Asfaltı 25.km Kemalpaşa
Org. San. Bölgesi (KOSBİ) – İZMİR
Telefon: +90 232 360 10 80
Faks: +90 232 360 15 34

SOSYAL AĞLAR